#1 2019-12-07 23:42:47

Tomek

Rikugunshokan

Punktów :   

7th Sea

Dobra, po feriach wypróbujemy więcej tego, co mieliśmy dzisiaj, czyli wiatru w żaglach, chujowych szant śpiewanych przez fałszujących typów z papugą i protezą nogi, brudnych portowych spelun i hektalitrów rumu lejącego się w nieogolone mordy. I przy okazji dodamy trochę muszkieterów, Sienkiewicza i, kto wie, może nawet Van Helsinga.

Olek, prześlij na tgorskimuzeum@wp.pl  anglojęzyczną i polską wersję, wyślij też do Olka i Kamila. Zadecydujecie która wersja pasuje wam bardziej. Zanim zacznę planować kampanie chcę byście przedstawili mi swoje postacie, by nie wyszło że jakaś postać nie będzie miała nic do roboty.

Na razie koncept przygody zakłada kompletny brak magii dostępnej dla graczy, ale to sie może zmienić. Zmieniamy także koncepję Vestenmannavnjar. Nie będą to kraje podobne do wikingów, ale raczej skandynawskich monarchii Szwecji Wazów i XVII wiecznego Zjednoczonego Królestwa Danii i Norwegii. Dodam także jeden naród, który w lore nie występuje (oparty na Holendrach, bo lubię ten film https://www.youtube.com/watch?v=3FPsLBKjt-Y

Offline

#2 2019-12-14 19:00:54

Tomek

Rikugunshokan

Punktów :   

Re: 7th Sea

Okej, dzięki Olku za przesłanie podręczników.

Teraz musimy wybrać wersję, w którą będziemy grać. Jeśli to będzie 1 edycja, to plusem tego jest, że jest po polsku. Minusem, że będę się musiał tego uczyć od nowa, ale mam na to sporo czasu. Jak w 2 edycję, to plusem jest, że już w to grałem i jest większa ilość grywalnych krajów, ale niestety podręcznik jest po angielsku. Chcę, by reszta zainteresowanych się z nim zapoznała i dokonała wyboru która bardziej odpowiada. Ostatnio większość była za grą w 1 edycję. Niezależnie od waszego wyboru wersji, gramy w uniwersum zmodyfikowanej 2 edycji.

Jak już zdecydujemy w którą wersję gramy chciałbym byście przesłali mi koncepty waszych postaci. Życiorysy macie pisać narracyjnie w 1 osobie, bo nie obchodzi mnie wyłącznie biografia ale mniej więcej rys charakteru (mistrzowie którym przysłałem swoje koncepty wiedzą mniej więcej jak ma to wyglądać).

Ostatnio edytowany przez Tomek (2019-12-14 19:10:12)

Offline

#3 2019-12-29 17:58:51

Olek K

Rikugunshokan

Punktów :   

Re: 7th Sea

Ja wybieram 1 edycję ze względu na język polski. Przyznaję się, że jeszcze do podręcznika nie zaglądałem. A na kiedy planujemy jakąś sesję?

Offline

#4 2019-12-29 19:49:49

Tomek

Rikugunshokan

Punktów :   

Re: 7th Sea

To właśnie próbuję ustalić. Na razie najmniej pasujący dla mnie termin to 12 stycznia. cała reszta wygląda ok.

Offline

#5 2020-01-01 19:07:24

MG Olek

Emperor

Punktów :   

Re: 7th Sea

Hej. Przepraszam, że dopiero teraz odpisuje. Wybieram 1ed po polsku. Ja moge zagrać 25 stycznia.

Offline

#6 2020-01-01 19:25:51

Tomek

Rikugunshokan

Punktów :   

Re: 7th Sea

Dobra, czyli gramy już nieodwołalnie w 1 edycję. Wszyscy mają podręcznik? Jeśli tak, już możecie mi posyłać koncepty postaci. Mi 25 styczeńoczywiście pasuje. Pamiętajcie o przesłaniu też odpowiedzi na 20 pytań które są częścią procesu tworzenia postaci.

pomimo, że gramy wg zasad 1 edycji, uniwersum mamy z 2 edycji. Odpada naturalnie tworzenie postaci z Rzeczpospolitej Sarmackiej, ale kraj także jest obecny w moim uniwersum. Dochodzi także nieobecna w żadnej edycji gry Flamandia, czyli odpowiednik XVII-wiecznych Niderlandów (Holandii), republiki z księciem Van der Burr wzorowanym na książętach orańskich, która to republika dopiero od kilkudziesięciu lat uniezależniła się od Montaigne.

Ostatnio edytowany przez Tomek (2020-01-01 19:42:31)

Offline

#7 2020-01-01 20:58:51

Tomek

Rikugunshokan

Punktów :   

Re: 7th Sea

BTW właśnie zapoznaję się z zasadami walki w 1 edycji i jest to nieźle porąbane. Zobaczymy jak te rzuty z inicjatywa zadziałają w praktyce.

A i jeszcze jedno. Pamiętajmy, gramy bohaterami. Zatem chcę aby w waszym "życiorysie" postaci była obecna heroiczna rzecz jaką dokonaliście. Bez przesady typu "uratowałem świat przed demonem", ale już "pomogłem w ujęciu bezwzględnego bandyty Jaquesa de Bermont po tym jak ciśnięty przeze mnie dzban z winem trafił go w głowę powalając na ziemię" wchodzi jak najbardziej w grę.

Ostatnio edytowany przez Tomek (2020-01-01 21:25:34)

Offline

#8 2020-01-09 21:10:42

Olek K

Rikugunshokan

Punktów :   

Re: 7th Sea

Mi niestety 25 stycznia nie pasuje, mamy ferie zimowe i weekend zajęty.

Offline

#9 2020-01-10 00:25:16

Tomek

Rikugunshokan

Punktów :   

Re: 7th Sea

No to lekka lipa, bo Olek S mówił, że mu tylko 25 pasuje, czyli jeśli rozumuję logicznie, inne terminy mu nie pasowały.

Offline

#10 2020-01-10 20:29:32

MG Olek

Emperor

Punktów :   

Re: 7th Sea

Niestety to prawda, poza tym terminem to kiepsko u mnie z weekendami. Ale z drugiej strony będzie więcej czasu na stworzenie postaci Potem niestety mam wolne  dopiero 15 lutego. Sprawdźcie kalendarze czy pasuje

Offline

#11 2020-01-11 19:08:04

Tomek

Rikugunshokan

Punktów :   

Re: 7th Sea

A masz już Olku jakiś ogólny pomysł? Mi 15 pasuje na dzień dzisiejszy.

Ostatnio edytowany przez Tomek (2020-01-11 19:08:28)

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cswcup.pun.pl www.adelis.pun.pl www.wwe4evers.pun.pl www.gramy24.pun.pl www.biecz24.pun.pl